بهترین زمان انتشار استوری اینستاگرام ؛ ساعت طلایی اینستا چه زمانی است؟

  • خانه
  • بلاگ
  • بهترین زمان انتشار استوری اینستاگرام ؛ ساعت طلایی اینستا چه زمانی است؟
بهترین زمان انتشار استوری اینستاگرام


بهترین زمان انتشار استوری اینستاگرام کدام است؟ موفقیت در حیطه کسب ‌و کارهای اینترنتی به خصوص بازاریابی در پلتفرم پرطرفدار اینستاگرام سهم کسانی است که با هوشمندی و قدرت تحلیل بالا درست ‌ترین اقدامات را در بهترین زمان انجام می ‌دهند. انتشار استوری در فضای اینستاگرام راهکاری مناسب و موثر برای تعاملی سازنده با اجتماع هدف است و می ‌تواند گام‌ های شما را در رسیدن به هدف ترسیم شده تسریع کند. در این مقاله قصد داریم آموزش ‌هایی در خصوص آگاهی از بهترین زمان انتشار استوری در اینستاگرام را ارائه دهیم تا با آگاهی مناسب در این باره در مسیر تحقق اهداف کاری خود قدم‌ های مثبت بردارید.

ساعت طلایی اینستا

استوری را می ‌توان جزء جالب‌ توجه ‌ترین قابلیت‌های رسانه اجتماعی اینستاگرام دانست که اکثریت قریب به اتفاق کاربران این برنامه آن را مورد استفاده قرار می‌دهند و به همین جهت می ‌تواند اهرمی مناسب برای گسترش و بهبود فضای کاری و تجارت شما باشد؛ اما استفاده درست از این قابلیت مستلزم رعایت نمودن ضوابطی است که تاثیر زیادی در پیشبرد برنامه‌ های شما دارد. بنابراین آگاهی از زمان مناسب انتشار استوری سبب می‌شود مخاطبان بیشتری استوری شما را ببینند و مسیر بازاریابی اصولی با سهولت و سرعت بیشتری طی شود در نتیجه سبب افزایش بازدید استوری اینستاگرام خواهید شد.

ساعت طلایی اینستاگرام

 

استوری اینستاگرام

قابلیتی است که به واسطه آن می‌توانید ماجراهای روزمره خود و عملکرد کاری‌تان را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. این استوری ‌ها می‌توانند در قالب ویدئو، عکس و بومرنگ به مشتریان و دنبال‌کنندگان ارائه شوند. انتشار استوری ‌های بیشتر فعالیت مضاعف شما را نشان می‌‌دهد و میزان ارزش و اهمیتی که برای کار و مخاطبان قائل هستید را به تصویر می ‌کشد. به این ترتیب بهتر است برای انتشار استوری از محتواهای جذاب و دیدنی استفاده کنید تا توجه مخاطبان را جلب کرده و تبلیغات را به شکل بهینه و کاربردی ارائه نمایید.

بهترین زمان انتشار استوری اینستاگرام

باید توجه کنید که زمان ایده‌آل برای انتشار استوری قوانین شخصی ‌سازی شده‌ای دارد. به عبارت دیگر بهترین زمان برای منتشر کردن استوری در فضای اینستاگرام برای تجارت‌های مختلف متفاوت است و نمی‌توان آن را به تمام کسب‌وکارها تعمیم داد. حیطه فعالیت بیزنس شما، محتوایی که آن را برای استوری کردن در نظر گرفته‌اید، ویژگی ‌های جامعه هدف و تایم‌های آنلاین بودن آن ‌ها در اینستاگرام و در نهایت هدفی که از انتشار چنین استوری ‌هایی متصور شده‌اید در انتخاب بهترین زمان برای منتشر نمودن استوری اثرگذار هستند. استفاده از سازوکارهای مناسب، ابزارهای تحلیلگر و آنالیزکننده ‌هایی مثل Instagram Insights نیز می ‌توانند در بررسی خصوصیات مخاطبین و محاسبه زمان آنلاین بودن آن‌ها به شما کمک کنند.
توجه به نکات زیر می‌تواند نقشه راه روشن ‌تری را جهت آگاهی از بهترین زمان انتشار استوری اینستاگرام در اختیار شما قرار دهد:

بهترین زمان انتشار استوری در اینستاگرام

 

مخاطبان خود را بشناسید

درون مایه استوری‌هایی که برای انتشار آماده می‌کنید باید با ایده‌آل‌های مخاطبان تناسب داشته باشد و دور از احوالات و حال و هوای جامعه هدف نباشد. چنانچه تصور می‌کنید استوری با شرایط فکری و دلخواه مخاطبان سازگاری ندارد بهتر است از انتشار آن صرف نظر کنید.

موضوع استوری را در نظر بگیرید

در نظر گرفتن موضوع و محتوای استوری شما می تواند در تعیین کردن زمان انتشار کمک کننده باشد. مثلا برای انتشار استوری هایی با درون مایه آموزشی و خبری روزهای اول هفته بهترین زمان است.

زمان استوری رقبای خود را چک کنید

بررسی تایم انتشار استوری رقیبان می ‌تواند در کسب تجربه یاری‌کننده باشد و به شما نشان دهد که بهترین زمان برای جلب توجه مشتریان چه موقعی است. رقبای شما نیز برای قدم برداشتن در این مسیر کاری دارای تجارب زیادی هستند و از آموزه‌های زیادی بهره دارند و به همین سبب بررسی عملکرد آن‌ها می‌تواند در آگاه‌سازی و کسب ایده‌های مناسب موثر باشد.

آپدیت و هوشیار باشید

لازم است محتوایی که در قالب استوری به دنبال‌کنندگانتان ارائه می‌کنید همواره جدید و به روز باشد. استفاده از خبرهای دسته اول و موضوعات غیرکلیشه‌ای امتیاز کاری شما را افزایش داده و درگاه ارتباطی شما را به منبعی قابل اتکا تبدیل می‌کند. مطالبی که در استوری‌های شما منتشر می‌شوند باید با شرایط کنونی سنخیت داشته باشند و اطلاعات جدیدی به مخاطبان بیفزایند.

استوری خود را در زمان‌ هایی که اینستاگرام بیشترین میزان بازدید را دارد منتشر کنید

8 تا 10 صبح، 12 تا 14:30 ظهر، 16 تا 19 بعد از ظهر و 22 شب تا 1 بامداد بهترین زمان‌ها برای انتشار استوری هستند. در آغاز روز که همگی در مسیر رسیدن به محل کار هستند و صبح خود را آغاز کرده‌اند، در ساعات مناسب ظهر که استراحت برای ناهار و سپری کردن اوقات نیمروزی صورت می‌گیرد، در ساعت‌های بعد از ظهر و عصر که بسیاری از کسب‌وکارها تعطیل شده و افراد در مسیر بازگشت به خانه اینستاگرام را چک می ‌کنند و در پایان شب که بسیاری از افراد بر حسب عادت یا سرعت بخشیدن به فرایند خواب به سراغ موبایل خود می‌روند می‌توانید به شکلی زیرکانه برای انتشار استوری‌ها در اینستاگرام اقدام کرده و به ایجاد بازدیدهای مناسب کمک نمایید.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.