بهترین روش های افزایش امنیت اینستاگرام

  • خانه
  • بلاگ
  • بهترین روش های افزایش امنیت اینستاگرام
افزایش امنیت اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام ابزاری کارآمد و مناسب برای انتشار فیلم، عکس و محتواهای دیگر است و این روزها به فضایی ایده‌آل برای گسترش کسب‌وکارهای مختلف تبدیل شده است. اما توجه به میزان امنیت این فضا نیز باید در درجه اول اهمیت قرار بگیرد تا افراد سودجو مانند هکرها با تخلیه اطلاعات شما از طریق اعمال نفوذ به فضای اینستاگرام و دسترسی به داده‌های شخصی و اطلاعات مهم کاری و تجاری‌تان از این داده‌ها سوء استفاده نکنند. در این مقاله به ذکر نکاتی می‌پردازیم که می‌توانند شما را در بالا بردن امنیت اینستاگرام یاری کنند. امنیت در فضای اینستاگرام بخش‌های مختلفی را شامل می‌شود. از جمله شیوه‌هایی که می‌توانند بر ارتقای این امنیت اثرگذار باشند می‌توان به محدود کردن کاربرانی که به حساب اینستاگرام شما دسترسی دارند اشاره نمود.

افزایش امنیت اینستاگرام

به وسیله تنظیمات امنیتی مناسبی که این اپلیکشن در اختیار کاربران خود قرار داده است می‌توانید سدی محکم را برای عدم نفوذ هکرها ایجاد کنید. این راهکارها کمک می‌کنند فضای شخصی خود را نگهبانی کرده و از بابت امنیت در نگهداری داده‌ها آسوده خاطر باشید. روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم سهم بسزایی در ایجاد امنیت اینستاگرام دارند.

افزایش امنیت اینستاگرام

 

احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید

با فعال کردن این قابلیت فضا برای هک کردن حساب کاربری شما توسط هکرها بسیار محدود می‌شود. به این ترتیب هکرها حتی با در اختیار داشتن پسوورد، بدون دسترسی فیزیکی به دستگاهی که به اکانت شما متصل است امکان ورود به حساب اینستاگرام را نخواهند داشت. برای فعال کردن این قابلیت در صفحه اصلی حساب کاربری خود به منوی تنظیمات رفته و گزینه Security را انتخاب کنید. حالا به ترتیب بر روی گزینه‌های Tow-Factor Authentication و Get Started کلیک کنید. در این زمان امکان تنظیم احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) از طریق پیام متنی یا برنامه‌هایی که به شکل مستقل به احراز هویت می‌پردازند فراهم می‌شود.

اکانت اینستاگرام خود را شخصی سازی کنید

زمانی که در صفحه اینستاگرام خود به منتشر کردن پست‌های مختلف می‌پردازید امکان مشاهده این پست‌ها برای تمام کاربران این پلتفرم به صورت پیش فرض وجود دارد. بنابراین اگر قصد دارید امنیت پیج خود را تقویت کنید در بخش تنظیمات برنامه Account Privacy را روی حالت خصوصی قرار دهید و گزینه Private Account را فعال نمایید. به این ترتیب حساب شما خصوصی می‌شود و لازم است فالوورهای خود را پیش از اینکه ویدئوها و تصاویر منتشر شده را مشاهده نمایند تایید کنید. در نتیجه تنها فالوورهایی که تایید شده‌اند بعد از جستجو می‌توانند پست‌های شما را ببینند و در دایرکت با شما ارتباط بگیرند.

دستگاه‌هایی که به حساب کاربری اینستاگرام شما وصل هستند را بررسی کنید

برای اینکه دستگاه‌های متصل به اکانت اینستاگرام خود را ببینید گزینه Login Activity را از قسمت امنیت برنامه (Secutity) انتخاب کنید. با کلیک بر روی این گزینه فهرستی از دستگاه‌ها و مکان‌هایی که به حساب کاربری شما وصل هستند پیش رویتان باز می‌شود. حالا می‌توانید مکان حال حاضر خود را تایید نموده و فعالیت‌های سابق را مورد بررسی قرار دهید. بهتر است برای ایجاد امنیت بیشتر دسترسی مکان‌هایی که نمی‌شناسید را متوقف کنید و پسوورد خود را نیز تغییر دهید.

افزایش امنیت اینستاگرام

 

حساب‌های کاربری موجود در فضای اینستاگرام را بررسی کنید

برای تفکیک اکانت‌های قانونی و حساب‌های غیر قانونی از یکدیگر اینستاگرام قابلیتی را قرار داده است که به شما برای تشخیص هکرها و کلاهبردارن از سایر کاربرها کمک می‌کند و به این شیوه می‌توانید امنیت فضای اینستاگرام خود را افزایش دهید. برای این کار به صفحه پروفایل این حساب‌ها مراجعه نموده و با کلیک بر روی منوی سه نقطه گزینه About this Account را انتخاب کنید تا اطلاعاتی نظیر زمان و کشور ثبت اکانت کاربر، حساب‌های دارای فالوورهای مشترک و تاریخچه تغییرات نام‌های کاربری برای شما به نمایش در بیاید. اگر در جریان این بررسی‌ها به موارد خاصی مشکوک شدید می‌توانید این حساب کاربری را بلاک کنید.

تنظیمات را به گونه‌ای انجام دهید که وضعیت آنلاین شما قابل رویت نباشد

فالوورهای شما در فضای اینستاگرام می‌توانند از آنلاین یا آفلاین بودن شما به واسطه روشن (سبز بودن) یا خاموش بودن دایره کوچکی که در بخش پیام‌های دایرکت نمایش داده می‌شود مطلع شوند. لذا اگر قصد دارید با هدف افزایش امنیت فضای اینستاگرام آنلاین یا آفلاین بودن خود را مخفی کنید وارد بخش تنظیمات شده، به قسمت Privacy بروید و گزینه Activity Status را غیر فعال نمایید.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.