بهترین راه های افزایش بازدید استوری اینستاگرام

 • خانه
 • بلاگ
 • بهترین راه های افزایش بازدید استوری اینستاگرام
افزایش بازدید استوری اینستاگرام

اپلیکشن اینستاگرام مدتی است که به بستری مناسب برای تبلیغ انواع کسب‌وکار و ارائه محصولات و خدمات به مشتریان مشاغل مختلف تبدیل شده است. در این فضا استفاده از سازوکارهای مناسب سبب می‌شود بتوانید در مدت زمانی منطقی اهداف خود را که در آغاز راه اندازی تجارت به آن ها می‌اندیشیدید، محقق کرده و نتیجه دلخواه را اخذ نمایید. باید توجه داشته باشید که انجام برخی از اقدامات پس از ساخت اکانت اینستاگرام باعث می‌شود مخاطبین شما بهتر و بیشتر خدماتتان را مشاهده کرده و شما را دنبال کنند. افزایش بازدید استوری اینستاگرام کمک بسزایی در صعودی شدن شیب نمودار کسب‌وکار شما داشته و بر ارزش پیج در اینستاگرام می‌افزاید. در ادامه این مقاله نکات و روش‌هایی را ارائه می‌کنیم که توجه به آن‌ها باعث افزایش بازدید استوری‌ اینستاگرام شده و تبلیغات و معرفی خدمات و محصول را به بهترین شکل عملی می‌سازد.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

انتشار استوری‌ها را مطابق برنامه‌ای منظم پیش ببرید

بهتر است موضوعاتی را که قرار است در قالب استوری برای مخاطبان خود به نمایش بگذارید از پیش تعیین کرده و برای وایرال کردن آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. این جهت‌گیری‌های مشخص کمک می‌کنند که مخاطب هدف شما سیکل کاری‌تان را بشناسد و هر بار در زمانی مشخص منتظر استوری شما با محوریت‌های مخصوصی که قصد ارائه آن‌ها را دارید باشد. این امر مخاطابانتان را برای دریافت اطلاعات از جانب شما علاقمند می‌کند و علاوه بر هدف‌گذاری مشخص برای بهبود روند کار، ارزش و اهمیتی که برای دنبال‌کنندگانتان قائل هستید را نمایان خواهد کرد.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

 

چه نوع محتواهایی می‌توانند در قالب استوری منتشر شوند؟

شما می‌توانید از ویدئو، تصویر یا بوم‌رنگ را برای ایجاد یک استوری مناسب استفاده نموده و در صورت تمایل هر سه مولفه را با هم ادغام کنید و طراحی مناسبی را برای جلب توجه مخاطبانتان به کار بگیرید.
استفاده از پست‌های ساده برای انتشار در قالب استوری نیز ایده جالبی است و برای این کار باید بهترین ویدئوها و تصاویر را کنار بگذارید.
برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین محتوا را به شکل استوری برای مخاطبانتان بفرستید باید جامعه هدف را بشناسید و سیاستی مناسب را ضمیمه عملکرد کاری خود کنید. Instagram Insights بهترین گزینه برای بازاریابی ایده‌آل از طریق اینستاگرام است. از این طریق داده‌های زیادی را به دست خواهید آورد و قابلیت‌های مهمی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که در ادامه به ذکر چندی از این موارد می‌پردازیم:

 • تعداد کلیک‌های انجام شده بر روی لینک موجود در استوری را نشان می‌‌دهد.
 • دفعاتی که کاربران قصد خروج از استوری را داشته‌اند را به شما نشان می‌دهد.
 • تعداد دفعاتی که استوری شما توسط بازدیدکنندگان به افراد دیگر انتقال یافته است را در معرض نمایش می‌گذارد.
 • پاسخ‌های دریافت شده (فیلم، تصویر و بومرنگ) از جانب بازدیدکنندگان استوری را به نمایش می‌گذارد.
 • کل بازدیدهایی که از استوری صورت گرفته را نمایش می‌دهد.

در استوری از تخفیف‌های معین استفاده کنید

با قرار دادن تخفیف در خلال استوری‌ها می‌توانید به بهترین شکل توجه مشتریان و مخاطبان خود را جلب کنید. این ترفند سبب تمایز استراتژی تجارت شما با روند کاری دیگر رقبا می‌شود و مشتریان را برای اقدام و خرید مشتاق می‌کند. توجه کنید که تخفیفات باید در بازه‌ای محدود و در چهارچوب زمانی مشخص صورت بگیرد تا مخاطبان به صرافت اقدام و عمل بیفتند و پیشنهادات استثنایی شما را از دست ندهند. به این ترتیب نرخ بازدید استوری‌ها به میزان زیادی افزایش یافته و جذب مشتری سبب افزایش راندمان کار خواهد شد.

از نظرسنجی‌های مناسب در استوری‌ها استفاده کنید

به منظور ارتباط سازنده با دنبال‌کنندگان و مشتریان خود می‌توانید در استوری‌ها نظرسنجی قرار دهید و نظرات مخاطبان خود را درباره محصولات یا خدماتی که قصد ارائه آن‌ها را دارید جویا شوید. به این وسیله سوالاتی را عنوان نموده و امکان پاسخگویی به شیوه آسان را برای مخاطبان فراهم می‌نمایید. برای ایجاد نظرسنجی مناسب مطابق روش‌های زیر عمل کنید:

ایجاد Poll

استفاده از Poll باعث می‌شود داده‌ها را شخصی‌سازی کنید و مخاطبان خود را بهتر بشناسید. این کار می‌تواند برای مخاطبان جنبه سرگرمی داشته باشد اما برای شما و کسب‌وکارتان دارای اهمیت بالایی است. ایجاد Poll بسیار ساده است اما می‌تواند برای انجام نظرسنجی مناسب و اصولی معیاری باارزش تلقی شود.

استفاده از اسلایدر شکلک یا ایموجی

با استفاده از این ویژگی می‌توانید پاسخی که بعد از ایجاد سوال از مشتریان دریافت خواهد شد را به شکل این ایموجی‌ها مشاهده کنید و به مخاطبان اجازه دهید که به آسان‌ترین شکل میزان علاقه خود نسبت به موارد مختلف یا پاسخی که به پرسش‌های متنوع شما دارند را از طریق لمس این نوار اعلام کنند.

نظرسنجی به شیوه ارائه بازی و سرگرمی

با این هدف می‌توانید تفریحاتی ساده و مناسب را برای بازدیدکنندگان قرار دهید. تست هوش، انتخاب اشکال مناسب از میان چند شکل مختلف و پیدا کردن تفاوت‌هایی که میان دو تصویر مجزا قرار دارند از این نوع سرگرمی‌ها است که می‌تواند در جلب توجه و رضایت مشتریان اثرگذار باشد.

ایجاد پرسش‌های مختلف

مطرح کردن سوالات در قالب استوری نیز از دیگر ترفندهای تعامل مناسب با مشتریان است و این امکان را فراهم می‌کند که پرسش‌های متنوع آن‌ها درباره کالاها یا خدمات خود را بشنوید و پاسخ‌ها را در قالب این استوری‌ها عنوان نمایید. این نوع ارتباط به کسب اطلاعات بیشتر کمک کرده و شما را برای بهبود فضای کسب‌وکار یاری می‌کند.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.