اینستاگرام پلاس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

  • خانه
  • بلاگ
  • اینستاگرام پلاس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
اینستاگرام پلاس

اینستاگرام پلاس چیست؟ اپلیکیشن ‌های مختلف مثل اینستاگرام یا تلگرام دارای نسخه‌ ها و نمونه ‌های فرعی و غیر رسمی هستند که با فناوری API به برنامه مبدا وصل شده و می‌توانند قابلیت‌ها و خصوصیات برنامه اصلی را برای کاربران به وجود آورند و در کنار آن مجموعه ‌ای از ویژگی ‌های جدید را نیز ارائه دهند. در ادامه این مقاله اینستاگرام پلاس را به طور دقیق معرفی کرده و به ذکر ویژگی‌ های آن می‌ پردازیم.

اینستاگرام پلاس

اینستاگرام پلاس اپلیکیشنی است که شباهت بسیار زیادی با نسخه اصلی برنامه اینستاگرام دارد و در کنار ویژگی‌ های پلتفرم مبدا، یک سری از خصوصیات اضافی را نیز دارا می ‌باشد.

اینستاگرام پلاس توسط توسعه ‌دهندگان و طراحانی ساخته شده که از تدوین و ساختاربندی قابلیت ‌های مختلف جهت ارتقای سطح کیفی و کاربردی این برنامه و تبدیل کردن آن به بهترین نمونه فرعی اینستاگرام استفاده نموده‌ اند. البته طراحان اینستاگرام پلاس سازندگان نسخه اصلی اینستاگرام نیستند. "اینستا پلاس" عنوانی است که کاربران این اپلیکیشن معمولا برای نام بردن این برنامه از آن استفاده می‌کنند. ویژگی‌ ها و آپشن‌هایی که برای برنامه اینستاگرام پلاس در نظر گرفته شده در نمونه اصلی اینستاگرام وجود ندارد و طراحان این بخش‌ ها را با هدف کاربری آسان‌تر و ارائه امکانات مناسب به کاربران در نظر گرفته‌ اند.

اینستاگرام پلاس چیست؟

 

اینستاگرام پلاس چه ویژگی‌ هایی دارد؟

عکس پروفایل را به صورت تمام صفحه نمایش می‌ دهد

با دانلود و نصب اپلیکیشن اینستارگرام پلاس می ‌توانید عکس پروفایل اشخاص مختلف را در اینستاگرام به صورت تمام صفحه مشاهده کنید؛ قابلیتی که در نسخه اصلی اینستاگرام به کاربران ارائه نشده است. علاوه بر این می‌توانید تصاویر پروفایل، کپشن ‌ها و استوری ‌های کاربران دیگر را نیز در کلیپ بورد ذخیره ‌سازی کرده یا آن‌ها را در فضای مورد نظر خود کپی پیست کنید.

زوم کردن بر روی تصاویر اینستاگرام

معمولا برای زوم کردن بر روی عکس‌های مختلف اعمال دو ضربه کوتاه و پشت سر هم بر روی صفحه باعث بزرگ‌نمایی تصویر می‌شود اما در نسخه اصلی اینستاگرام با این کار در واقع عکس را لایک خواهید کرد و نمی ‌توانید تصویر دلخواه را بزرگ کنید بلکه برای زوم کردن بر روی یک تصویر در اینستاگرام باید دو انگشت خود را در جهات معکوس یکدیگر بکشید تا بزرگنمایی تصویر امکان پذیر شود. برنامه اینستاگرام پلاس این امکان را فراهم کرده است که بتوانید با روش معمول یعنی دو بار ضربه زدن بر روی عکس، روی آن زوم کنید و عمل بزرگ‌نمایی را به سادگی انجام دهید.

دانلود کردن و ذخیره ‌سازی پست ‌ها و استوری ‌ها

از ویژگی‌ های دوست ‌داشتنی و جالب توجه این اپلیکیشن امکان دانلود پست‌ها و استوری‌ های دلخواه است. در اینستاگرام اصلی گزینه‌ ای برای دانلود عکس‌ها و فیلم‌های پست و استوری وجود ندارد؛ اما در این نسخه فرعی اینستاگرام می‌توانید پست‌ها، استوری‌ها و لایوهای مورد نظر خورد را دانلود کرده و در حافظه دستگاه ثبت کنید. این ویژگی برای کاربران رضایت ‌بخش و جذاب است.

شخصی‌ سازی و سفارشی کردن رنگ و قالب پیش زمینه اینستاگرام

با استفاده از برنامه اینستاگرام پلاس می‌توانید رنگ ‌ها و تم‌های زیادی را برای پس زمینه انتخاب کنید اما در اینستاگرام اصلی برای انتخاب این قالب‌ ها و رنگ‌ ها محدودیت ‌های زیادی وجود دارد. این آپشن باعث می‌شود فضای ظاهری برنامه را بهبود دهید و به زیباسازی صفحه کمک کنید. این ویژگی به خصوص برای افرادی که کسب‌وکار آنلاین خود را به وسیله اینستاگرام مدیریت می ‌کنند و ساعات طولانی روز را در این برنامه به مرور و جست‌ و جو می ‌پردازند به منظور تلطیف و تنوع در فضای ظاهری اثرگذار است.

پخش شدن یا عدم پخش شدن صدا به صورت خودکار

در نسخه اصلی اپلیکیشن اینستاگرام صدای ویدئوها به شکل پیشفرض قطع هستند و برای پخش شدن صدا لازم است بر روی صفحه ضربه زده و آن را از حالت پخش بی‌ صدا خارج کنید. اما نسخه اینستاگرام پلاس این امکان را برایتان فراهم می ‌کند که از طریق بخش تنظیمات، پخش شدن یا عدم پخش شدن صدای ویدئوها را معین نمایید.

امکان پنهان کردن وضعیت آنلاین یا مخفی کردن استوری ‌ها در اینستاگرام

در اینستاگرام اصلی امکان مخفی کردن آنلاین بودن شما وجود ندارد و نمی ‌توانید آنلاین بودنتان را از دیگران پنهان کنید، اما استفاده از این نسخه فرعی امکان پنهان نمودن شرایط آنلاین را فراهم می‌ کند. یکی دیگر از ویژگی ‌های قابل توجه این اپ نیز این است که می‌توانید در صورت دلخواه دیده شدن استوری افراد توسط خود را مخفی کنید و به این ترتیب حتی اگر استوری کاربران را مشاهده کرده باشید، اسم شما در فهرست بینندگان استوری قرار نمی‌ گیرد.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.