مهم ترین دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام که خوب است بدانید

  • خانه
  • بلاگ
  • مهم ترین دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام که خوب است بدانید
دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام

دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام چیست؟ اگر فالوورهای اینستاگرام خود را از دست می دهید، باید به شما بگوییم که تنها نیستید و خیلی از افراد با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. ریزش فالوور اینستاگرام بسیار طبیعی است و این بخشی از روند فعالیت شما در این شبکه اجتماعی محسوب می شود. همواره به یاد داشته باشید که قرار نیست همه افراد محتوای شما را دوست داشته باشند. همچنین توجه داشته باشید که برخی از افراد از تکنیک فالو و آنفالو استفاده می کنند و شما گاهی از این موضوع آگاهی ندارید.
اما به طور کلی دلایلی وجود دارند که سبب ریزش فالوور اینستاگرام می شوند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی این موضوع بپردازیم.

ریزش فالوورهای اینستاگرام

 

دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام

از روش های غیرقانونی استفاده می کنید

شما از روش های "کلاه سیاه" استفاده می کنید و جریمه می شوید. استفاده از ربات‌هایی مانند Instagress یا FollowLiker برای تعامل خودکار با کاربران نه تنها می ‌تواند فالوورهای غیرمعمول و غیر معتبر را به حساب شما جذب کند، بلکه می ‌تواند شما را با مشکل مواجه سازد.
اگر نمی دانید که این ابزارها به طور دقیق چه کاری می کنند، بهتر است دسترسی اعتبار حساب اینستاگرام خود را به آن ها مسدود نمایید. درست است که این ابزارها، پست های شما را لایک می کنند، نظر می نویسند و اقدام به فالو و آنفالو می نمایند، اما تمامی این ها با قوانین اینستاگرام ناسازگار است.
پس به طور قطع می توانید یکی از دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام، استفاده از این روش های غیر اصولی عنوان نماییم.

خیلی کم و یا خیلی زیاد پست می گذارید

گاهی ممکن است بیش از آنکه فالوور به دست آورید، آن ها را از دسب بدهید؛ این می تواند ارتباط نزدیکی با نحوه پست گذاشتن شما در اینستاگرام داشته باشد. اگر هر از گاهی اقدام به پست گذاری در اینستاگرام می کنید، مخاطبان ، محتوای تولید شده شما را در فیدهای خود نمی بینند؛ اگر هم ظاهر شوید احتمالا شما را نمی شناسند.
از سوی دیگر اگر بیش از حد، مثلا روزی بیش از 5 بار پست در صفحه تجاری اینستاگرام خود ارسال نمایید، سبب آزرده خاطر شدن کاربران خواهید شد و در نهایت صفحه شما را آنفالو می کنند.
پس بهتر است حالت تعادل را برای پست گذاشتن در اینستاگرام رعایت کنید، کپشن های جالب بنویسید تا کاربران با دیدن پست های شما هیجان زده بشوند.

اولین گام را ضعیف برداشته اید

اولین ها بسیار مهم هستند. اگر می خواهید تاثیرات مثبتی روی فالوورهای خود داشته باشید، بهتر است که اولین گام ها را با استواری بردارید.
اولین چیزی که دنبال کننده های شما می بینند، بیوگرافی شما است. آیا شما درباره کسب و کار خود توضیحی داده اید؟ آدرسی از خود درج کرده اید؟ کاربرانتان می دانند که شما که و چه هستید؟ اگر این کارها  را انجام نداده اید به احتمال زیاد دنبال کننده های خود را از دست می دهید.

ریزش فالوور اینستاگرام

 

کپشن های جالبی نمی نویسید

برای آنکه مخاطبان خود را به وجد آورید و همیشه آن ها را به دنبال کردن صفحه اینستاگرام خود سوق دهید، باید به محتوای تولید شده دقت نمایید. به همین ترتیب برای نوشتن کپشن وقت صرف کنید، مطالب جالب خلق کرده تا کاربران تمایل به درج نظر زیر پست های شما داشته باشند.
همچنین خوب است که برای انتخاب تصویر و یا ویدئو، خلاقیت به خرج دهید و پست های جذاب ایجاد کنید. بدون تردید اگر پست های شما جذاب باشند، همواره فالوورهای شما همراهتان خواهند بود. یکی دیگر از دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام را می توانیم عدم خلق پست های جذاب بنامیم.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام مختلف هستند و شما می توانید با استفاده از این راهکارهای ساده، نه تنها از ریزش دنبال کننده های خود در اینستاگرام جلوگیری نمایید، بلکه قادر خواهید بود دنبال کننده های بیشتری را با خود همراه سازید.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.