اسرار درآمدزایی از آپارات

کسب درآمد از آپارات

چرا حضور در آپارات مهم است؟ آپارات را می ‌توان نوعی رسانه همه‌گیر در فضای اینترنت دانست که به بستری گسترده برای انتشار انواع محتواهای ویدئویی تبدیل شده است. مسلما در هنگام جستجوهایی که در فضای وب داشته ‌اید، بارها به وبسایت آپارات وارد شده و ویدئوهای کوتاه تبلیغاتی در آن را مشاهده نموده‌اید. اگر قصد دارید فضای کسب و کار خود را وسعت داده و زمینه را برای دیده شدن محصولات یا خدمات خود فراهم کنید، پلتفرم آپارات این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد. درآمدزایی از آپارات حقیقت دارد؟

مطابق الگوهای معین شده در این وب سایت، کاربران می‌توانند به راه‌اندازی کانالی اختصاصی برای معرفی حیطه کسب و کار خود در آپارات بپردازند. به این وسیله مخاطبان و کاربران شما در این فضا نیز محصولات و خدماتتان را مشاهده کرده و روند ارائه سرویس پیگیری خواهد شد. اما اهمیت حضور در فضای آپارات برای کسب و کارهای مختلف چیست؟

اهمیت حضور در پلتفرم آپارات

آپارات نیز از جمله مهم ترین شبکه های اجتماعی هستند که شما می توانید از آن استفاده نمایید. علاوه بر سئو، طراحی سایت، حضور در شبکه های اجتماعی برای کسب و کار شما اهمیت دارد.
همانطور که اشاره شد، فضای آپارات بهترین موقعیت را برای آشنا شدن کاربران با نوع فعالیت شما فراهم کرده و در حقیقت آمحصولات و خدمات شما را به آن‌ ها معرفی می‌ کند. اهمیت حضور در فضای آپارات ۲ دلیل روشن و منطقی دارد:

کسب درآمد از آپارات

جذب مخاطبان بیشتر

افزایش تعداد مخاطبان و کاربرانی که با نوع فعالیت شما آشنایی پیدا کرده‌اند، طبیعتا به افزایش میزان درآمدزایی نیز خواهد انجامید. همانطور که می‌ دانید، نقش برجسته رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های ارتباط جمعی در تعامل فزاینده‌تر با مخاطبان را نمی‌توان نادیده گرفت. امروزه اپلیکیشن‌های گوناگون به بهترین جایگاه برای فروش و ارائه خدمات تبدیل شده‌اند.
لذا حضور در یک رسانه جذاب و کاربرپسند مانند آپارات، شما را در جذب مخاطبان بیشتر به واسطه افزایش میزان توجه و اعتماد آن‌ها یاری می‌کند و باعث می‌شود به عنوان برندی قدرتمند و مورد اطمینان به مخاطبان معرفی شوید.

هموار شدن مسیر برای کسب درآمد بالا

الگوریتم‌های تعیین شده از جانب این رسانه امکان کسب درآمد، مطابق با قوانین موجود را مهیا می‌کند. بازگذاری محتواهای ویدئویی باکیفیت و کارآمد باعث می‌شود در محدوده زمانی مشخص به کسب درآمد از این فضا بپردازید.
چراکه مخاطبان میلیونی این پلتفرم، پیش یا پس از مشاهده ویدئو مورد نظر خود در این فضا، ویدئو تبلیغاتی مربوط به کسب و کار شما را نیز مشاهده نموده و با نوع فعالیتتان آشنا می‌شوند. تعامل بیشتر با مخاطبان نیز زمینه را برای افزایش عرضه و تقاضا فراهم کرده و در حقیقت درآمدزایی از این طریق امکان پذیر می‌شود.

درآمدزایی در فضای آپارات بر چه اساسی انجام می‌ شود؟

مطابق اظهارات خودِ آپارات درباره میزان درآمدزایی کاربران و صاحبین مشاغل در این پلتفرم، باید اظهار داشت که کسب درآمد در این رسانه وابسته به میزان بازخوردهای مثبتی است که از مخاطبان دریافت می‌کنید. آپارات ادعا می‌کند که چنانچه کاربری پس از باز شدن ویدئو شما، تبلیغات موجود در ویدئو را دست کم ۴ ثانیه مشاهده کند، شما بابت این‌ میزان از استقبال مخاطب کسب درآمد خواهید کرد.
لازم به ذکر است که میزان سود حاصل از پخش ویدئوی تبلیغاتی مخاطب پسند شما به صورت پنجاه پنجاه بین شما و آپارات تقسیم خواهد شد. البته آپارات سوددهی نصف نصف را مبنای کسب درآمد می‌داند و اذعان می‌کند که در صورت تداوم اثربخشی این تبلیغات، سود بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.

نرخ درآمدزایی در قبال هر بازدید در آپارات به چه صورت محاسبه می‌شود؟

مطابق ضوابطی که در این زمینه وجود دارد، انتظار می‌رود میزان درآمد و نرخ سوددهی شما در ازای هر بازدید، با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه افزایش یابد. با این وجود فاکتورهای زیر در میزان افزایش درآمد شما از این طریق اعمال تاثیر می‌کنند:

 • نوع محتوایی که در کانال انتشار می‌یابد
 • نوع تبلیغاتی که بر روی محتوای ویدئویی قرار می‌گیرد
 • میزان قیمت تبلیغاتی که در ویدئو به نمایش درمی‌آید
 • میزان موفقیت حاصل از تبلیغ و بازخوردهای مثبت کاربران پس از مشاهده  این نوع تبلیغات در کانال
 • و عوامل دیگر...

به این ترتیب می‌توان میانگین درآمد تولید کنندگان تبلیغات در ازای هر بازدید را بین ۷ تا ۱۵۰۰۰ تومان برآورد کرد.

نحوه کسب درآمد از آپارات

نحوه کسب درآمد از آپارات

کسب درآمد در فضای آپارات نیز مانند هر رسانه دیگر به در نظر گرفتن مقدمات و سپس پیشروی در ابعاد گوناگون وابسته است. برای اینکه بتوانید در آپارات به درآمد برسید و از مزایای این پلتفرم برای جذب مخاطبان بیشتر بهره بگیرید لازم است مطابق مراحل زیر عمل کنید:

ایجاد اکانت کاربری در وبسایت آپارات

نخستین گام برای شروع فعالیت در فضای آپارات، عضویت در این پلتفرم است. شما می‌توانید به ساده‌ترین شکل ممکن این مرحله را پشت سر بگذارید. تنها کافی است به آدرس رسمی آپارات مراجعه کرده، گزینه "ایجاد حساب کاربری" را انتخاب کنید و شماره تلفن خود را در فیلد مشخص شده وارد نمایید.
به این ترتیب می‌توانید به یکی از اعضای رسمی آپارات تبدیل شوید. البته لازم به ذکر است که طی کردن مراحل عضویت در این پلتفرم علاوه بر فضای وب سایت، از طریق اپلیکیشن آپارات نیز امکان پذیر است و با ورود به این برنامه می‌توانید به سادگی به ایجاد حساب کاربری بپردازید.
توجه داشته باشید که قوانین آپارات، درآمدزایی از طریق این رسانه را تنها سهم گروه مشخصی از کاربران که به‌ عنوان "تولید کنندگان محتوا" شناخته می‌شوند می‌داند. اما تولید کنندگان محتوا در فضای آپارات چه شاخصه‌هایی دارند؟

منظور از تولید کننده محتوا کسی است که به تولید محتوای ویدئویی و تبلیغاتی مربوط به کسب و کار خود می‌پردازد. بنابراین‌ چنانچه به واسطه یک کانال تجاری به فعالیت در آپارات می‌پردازید یا به صورت فردی در این رسانه مشغول به کار هستید، باید به عنوان تولید کننده محتوا از محتواهای منحصر به فردی که مسئولیت تولید و نشر آن‌ها بر عهده شما می‌باشد استفاده کنید.

تولید محتوای منحصر به فرد در آپارات از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. مطابق الگوریتم‌های معین در این پلتفرم، درآمدزایی از رسانه آپارات تنها مخصوص کسانی است که بدون کپی کردن سایر محتواها، به عنوان یک تولید کننده به ساخت محتوهای جدید بپردازند. بنابراین حتی حرفه‌ای‌ترین ویرایش‌ها و بهترین تغییرات صورت گرفته بر روی محتواهای کپی شده نیز به آن‌ها امتیاز یک محتوای بدیع و جدید را نخواهد داد و نتیجتا خبری هم از کسب درآمد نخواهد بود.

بر این اساس باید نکات زیر را یادآوری نمود:

 • افزودن محتوای متنی (زیرنویس) به ویدئوها، تولید محتوا محسوب نمی‌شود.
 • صداگذاری بر روی ویدئوها یا دوبله آن‌ها را نیز نمی‌توان در دسته تولید محتوا قرار داد.
 • گیمرها تنها در صورت استفاده از وب کم در دسته تولید کنندگان محتوا قرار می‌گیرند.

باز نشر کنندگان ویدئو که با ایجاد ویرایش بر روی محتواهای ویدئویی، اندک تغییراتی در آن‌ها اعمال می‌کنند، سابقا از سود ۱۰ درصدی به دست آمده از تبلیغات پربازدید و موفق بهره می‌بردند اما در حال حاضر جایگاهی در این رسانه ندارند. به عبارت دقیق‌تر، باز نشر کنندگان ویدئو در حال حاضر امکان عضویت در این وب سایت را ندارند. به این ترتیب هر گونه ارتکاب به خطا توسط کانال‌هایی که به عنوان باز نشر کننده در فضای آپارات مشغول به کار هستند نیز با خروج آن‌ها از این رسانه همراه خواهد بود.

در نتیجه تنها تولید محتوای مناسب شرایط لازم برای کسب درآمد در فضای آپارات را برای شما فراهم می‌کند. برای آماده سازی و تولید ویدئوهای فاخر و کاربرپسند نیز لازم است از قواعد طراحی و سایر راهکارهای لازم برای ساخت محتواهای این چنینی آگاه باشید.

فعالیت سازنده در فضای آپارات

برای ایجاد محتواهای مناسب و حرفه‌ای که حرفی برای گفتن داشته و مسیر را برای جلب توجه مخاطبان کوتاه کند، پیش از هر چیز به ایده‌ای نو نیاز دارید تا نوع کسب و کار خود را با روشی جدید به کاربران نشان دهید.‌ کیفیت و میزان‌ وضوح ویدئو نیز مولفه دیگری است که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.
البته مقصود از ایجاد کیفیت بالا استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای یا فراهم کردن المان‌های مورد نیاز که در ساخت فیلم‌های سینمایی مورد توجه قرار می‌گیرند نیست‌. بلکه با استفاده از موبایل شخصی خود و قرار گرفتن در موقعیت مکانی لازم با نور کافی و پس زمینه مناسب می‌توانید به فیلم برداری از خود یا سوژه مورد نظر بپردازید.
ویرایش و حذف نواقص ویدئو نیز به راحتی با استفاده از قابلیت‌های یک برنامه ادیت ویدئو مانند Video Guru امکان پذیر است. پس از ایجاد محتوای تکمیل شده نیز موجبات انتشار آن در آپارات را فراهم کرده و منتظر بازدیدهای بی‌شمار خواهید بود. بنابراین وایرال کردن ویدئو در آپارات برای شما شکلی از بازاریابی ویدئویی محسوب می‌شود.

تقاضای عضویت درآمدزایی

آپارات برای کاربران و صاحبین مشاغلی که به شراکت با این رسانه تمایل دارند شرایطی را در نظر می‌گیرد:

این گروه از کاربران باید دست کم ۲۰۰ دنبال کننده داشته باشند.
مخاطبان این افراد یا کانال‌ها باید در سه ماه گذشته در مجموع به مدت ۳۰۰۰ دقیقه ویدئوهای انتشار یافته توسط آن‌ها را تماشا کرده باشند.
برای اینکه بتوانید واجد شرایط تعیین شده از جانب آپارات باشید باید سطح فعالیت خود در این رسانه را افزایش داده و از ترفند جذب مخاطب استفاده کنید. چنانچه واجد این شرایط هستید نیز لازم است به وب سایت رسمی آپارات مراجعه نموده و پس از آن مراتب زیر را دنبال کنید:
در وب سایت آپارات بر روی منوی سمت راست کلیک کرده و در قسمت پایین صفحه جدید گزینه "درآمدزایی" را انتخاب نمایید.
در این زمان صفحه درآمدزایی آپارات برای شما به نمایش درمی‌آید و لازم است در این صفحه گزینه "درخواست عضویت" را انتخاب کنید.
در صفحه جدید قسمت "تولید کننده محتوا هستم" را لمس کنید. با انتخاب این گزینه آپارات به ارزیابی کانال و بررسی عملکرد شما می‌پردازد. در حقیقت لازم است تعداد بازدید کنندگان و مجموع ساعات بازدید از ویدئوهای شما توسط کاربرانتان برای آپارات مشخص شود.
حالا چنانچه مولفه‌های یاد شده از دید آپارات کافی و مناسب باشد، درخواست عضویت کسب درآمد پذیرفته می‌شود. اما اگر تعداد بازدید کنند‌ه‌های محتوای ویدئویی شما به حد نصاب نرسیده باشد، چه تکنیکی برای افزایش تعداد بازدید کنندگان وجود دارد؟ برای آگاهی از این موضوع باید مطابق نکات عنوان شده در مرحله بعد عمل کنید.

کسب درآمد از آپارات

افزایش میزان بازدید مخاطبان

برای افزایش نرخ بازدید مخاطبان، توجه به ویژگی‌های بصری ویدئو نقشی تعیین کننده دارد. لذا لازم است از کاوری مناسب برای ویدئو خود استفاده کنید، عناوین و موضوعات جذاب را انتخاب کنید، ویدئو را در دسته بندی مرتبط قرار دهید و از هشتگ‌ها غافل نشوید.

نکات مهم برای افزایش میزان بازدید سایت

چنانچه ویدئویی با بار محتوایی مناسب و جلوه‌های بصری چشمگیر تولید کرده و میزان استقبال از آن‌ را در حد قابل قبول دیدید، بهتر است آن را علاوه بر وب سایت خود، در سایر شبکه‌های اجتماعی که در آن فعالیت دارید نیز وایرال کنید. مثلا بخش‌هایی از ویدئوی تبلیغاتی مرتبط با کسب و کار خود که پیش‌تر آن را در فضای آپارات انتشار دادید، در قالب استوری یا پست در فضای اینستاگرام با دنبال کنندگانتان به اشتراک بگذارید. به این ترتیب فالوورهایتان ترغیب می‌شوند که ویدئوی کامل را در آپارات مشاهده کنند.
روش دیگری که برای افزایش تعداد بازدید کنندگان به کمک شما می‌آید، استفاده از "سرویس افزایش بازدید آپارات" است‌. با استفاده از این سرویس می‌توانید زمینه را برای معرفی کسب و کار خود به دیگران فراهم کرده و شیب نمودار درآمدزایی را صعودی‌تر کنید.

مراحل استفاده از سرویس افزایش بازدید آپارات

وارد بخش پروفایل شده، به قسمت "ویدئوهای من" بروید؛ ویدئوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه افزایش بازدید کلیک کنید.
صفحه‌ای روبروی شما باز شده و شاخصه‌های بسته مورد نظرتان در باکس پیش رو به نمایش درمی‌آید. در این هنگام لازم است نوع بسته افزایش بازدید و تاریخ آغاز تبلیغ را انتخاب کرده، موضوع و کلمات کلیدی را تعیین کنید. انتخاب دسته بندی بر اساس موضوع و استفاده از برچسب‌ها نیز به شما برای ایجاد بسته مناسب کمک می‌کند.
پس از تکمیل مرحله بالا، گزینه "ثبت و ادامه" را انتخاب نموده و وارد مرحله بعد شوید.
در مرحله بعد می‌توانید از ویژگی‌های سه گانه افزایش بازدید که از سوی آپارات تعیین شده است بهره بگیرید؛ این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند:

 • افزودن لینک‌های دلخواه طی پخش ویدئو: به این ترتیب امکان کلیک بر روی لینک مورد نظر توسط بیننده در ابتدای ویدئو فراهم می‌شود.
 • قرار دادن کال تو اکشن در بخش پایانی ویدئو: با این روش مخاطبان را به اقدام و انجام عملی خاص ترغیب می‌کنید.
 • بارگذاری تصویر محتوایی متمایز: این تصاویر جذابیت ویدئو را در نظر مخاطبان افزایش می‌دهد.
 • در مرحله آخر لازم است هزینه مربوط به پخش تبلیغات را بپردازید.

پس از آنکه نتیجه انجام مراحل مذکور در افزایش تعداد بازدید کنندگان مشاهده شد، تقاضای عضویت را برای آپارات ارسال کرده و روند کسب درآمد را پی بگیرید.

استفاده از قابلیت "آمار بازدید" چه نقشی در افزایش نرخ درآمد زایی دارد؟

یکی از ویژگی‌هایی که آپارات در اختیار تولید کنندگان محتوا قرار می‌دهد، "آمار بازدید" است. برای استفاده از این قابلیت وارد قسمت پروفایل شوید و گزینه آمار بازدید را انتخاب کنید. به این ترتیب نموداری مبتنی بر آمار بازدید کاربران، ساعت نمایش و تعداد دنبال کننده‌ها برای شما به نمایش درمی‌آید.‌
ارزیابی نمودار مشخص شده شما را برای ایجاد تعامل بهتر با مخاطبان خود یاری می‌کند. چراکه نقاط ضعف و قوت شما در ارائه محتوا به مخاطب و میزان استقبال آن‌ها از ویدئوهای مختلف به خوبی به نمایش درآمده است. به این ترتیب می‌توانید در کنار تبعیت از قوانین آپارات و با توجه به اطلاعات دریافت شده از نمودار، محتوای خود را در جهت رضایتمندی هر چه بیشتر کاربران به تولید رسانده و از این طریق به کسب درآمد بیشتر بپردازید.

کسب درآمد از بخش استریم

آپارات بخش استریم یا پخش زنده را به شکل رایگان در اختیار برگزار کنندگان وبینارها و البته گیمرها قرار داده است تا محتواهای خود را در این فضا با مخاطبان به اشتراک بگذارند. استفاده از این بخش دارای ویژگی‌های زیر است:
فروش بلیط برای پخش زنده: به این ترتیب تنها کاربرانی که بلیط تماشای پخش ویدئو را خریداری کرده‌اند، برای ورود به استریم شما مجاز خواهند بود.
اطلاع از آمار دقیق بینندگان: علاه بر آگاهی از تعداد مخاطبان، مجموع مدت زمان حضور آن‌ها در فضای استریم نیز برای شما به نمایش درمی‌آید.
تبادل نظر با مخاطبان: امکان گفتگو و نظر خواهی از کاربران در بخش نظرات و هنگام‌ لایو استریم مهیا می‌شود.
پخش HD ویدئو: مخاطبان می‌توانند با توجه به سرعت اینترنت خود، ویدئو شما را با کیفیت HD تماشا کنند.

درآمدزایی در فضای آپارات چه قوانینی دارد؟

قوانینی که آپارات برای تولید کنندگان محتوا معین کرده است چندان سخت نیست. در ادامه این دسته از قوانین را به شما معرفی می‌کنیم.
تولید کنندگان محتوا در این فضا مجاز به انتشارمحتواهای کپی شده و تکراری نیستند. چرا که بازنشر محتوا به معنی نقض قوانین بوده و شما را از کسب درآمد در آپارات محروم خواهد کرد.
انتشار محتواهای تصویری غیر مرتبط که صرفا جهت جلب توجه مخاطبان انجام شود ممنوع است.
استفاده از محتواهای متنی کذب که با هدف افزایش بازدید و ترغیب کاربران به انجام عملی خاص صورت گیرد، با قوانین تعیین شده مغایر می‌باشد.
استفاده از تکنیک‌های مختلف برای افزایش کاذب تعداد بازدید کنندگان نیز ممنوع بوده و مشمول محرومیت خواهد شد.

نتیجه گیری

کسب درآمد در فضای آپارات وابسته به نکاتی است که در خلال این مقاله در اختیار شما قرار دادیم. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، آپارات را می‌توان بستری مناسب برای جذب توجه مخاطبان، جلب اطمینان آن‌ها، افزایش میزان فروش یا ارائه خدمات و درآمدزایی بالا در نظر گرفت. بنابراین بهتر است همین حالا برای عضویت، فعالیت و کسب درآمد در این پلتفرم اقدام نمایید.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.