با انواع اکانت اینستاگرام آشنا شوید

  • خانه
  • بلاگ
  • با انواع اکانت اینستاگرام آشنا شوید
انواع اکانت اینستاگرام

بدون تردید امروز می توانیم اینستاگرام را یکی از بهترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سراسر جهان بنامیم. حتما می دانید که تعداد کاربران اینستاگرام هر روز بیشتر و بیشتر می شود. افراد از این شبکه اجتماعی برای مقاصد مختلفی استفاده می کنند. از این رو خالی از لطف نیست که به معرفی انواع اکانت اینستاگرام بپردازیم. به این صورت می توانید راحت تر عضوی از این خانواده بزرگ شوید.

انواع اکانت اینستاگرام

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بیش از 50 میلیون کاربر ایرانی در این شبکه اجتماعی عضو هستند. با یک حساب سرانگشتی می توان این رقم را بسط و گسترش داد. اما آیا تمامی این کاربران، اکانت های شخصی دارند؟ در ادامه با انواع اکانت اینستاگرام آشنا شوید.

اکانت های شخصی

یکی از انواع اکانت های اینستاگرام، اکانت های شخصی هستند. همان طور که از نام این حساب های کاربری پیدا است، این اکانت ها برای یک شخص ایجاد می شوند و اهداف غیر رسمی دنبال می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بیشترین میزان اکانت های این شبکه  اجتماعی، متعلق به پروفایل های شخصی است.
این اکانت ها برای کسانی مناسب است که می خواهند از آن استفاده شخصی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و ویدئوهای شخصی کنند.

اکانت شخصی اینستاگرام

 

اگر این نوع حساب را انتخاب می کنید، می توانید حساب کاربری خود را خصوصی کنید، می توانید در بخش مربوط به بایو، لینک اضافه نمایید، امکان پست کردن عکس و فیلم و همچنین ارسال استوری برای شما فراهم است، همچنین می توانید لیست دوستان صمیمی درست کرده و استوری ها را برای آن ها نمایش دهید.

اکانت های تجاری

اکانت های تجاری، آن دسته از اکانت هایی هستند که برای کسب و کارها مناسب هستند. تمامی صاحبان کسب و کار، از کسب و کارهای محلی گرفته تا برندهای بزرگ، سازمان و شرکت ها، شرکت های ارائه دهنده خدمات و ... می توانند اکانت های تجاری بسازند.

در ساخت اکانت های تجاری اندازه کسب و کارتان اهمیتی ندارد، آنچه که مهم است، ساخت این نوع از انواع اکانت اینستاگرام است. شما می توانید به کمک این نوع پروفایل ها حتی درآمد نیز داشته باشید.

اکانت تجاری اینستاگرام

 

تمام فروشگاه های آنلاینی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام مشغول فعالیت و خرید و فروش می بینید، همگی به نوعی اکانت تجاری محسوب می شوند.
به کمک این اکانت ها، می توانید تبلیغات انجام دهید، امکان تجزیه و تحلیل و همچنین آنالیز حساب های کاربری تجاری فراهم است، می توانید دکمه های CTA در این نوع حساب ها فعال نمایید، قابلیت سوایپ آپ در این حساب ها فعال است، می توانید اطلاعات کسب و کار را به بخش بایو اضافه نمایید، گرفتن تأییدیه اینستاگرام، گذاشتن شرط حداقل سن و همچنین قابلیت فروشگاهی در این نوع حساب فراهم خواهد بود.

حساب سازندگان یا Creator

از دیگر انواع اکانت اینستاگرام، حساب سازندگان یا Creator است. این حساب ها مخصوص افراد مشهور است، حتی اینفلوئنسرها، هنرمندان، ورزشکاران و افرادی که امکان تولید محتوا در این بستر را دارند، می توانند حساب سازندگان یا Creator در اینستاگرام بسازند.

این نوع اکانت، انعطاف پذیری زیادی داشته و مزایای زیادی را به همراه دارد. با ساخت این اکانت می توانید کنترل بیشتری روی پروفایل خود داشته باشید، یعنی به کمک این ویژگی می توانید اطلاعات شخصی خود را مخفی کنید، حتی می توانید حین ساخت، حساب کاربری خود را در دسته بندی ویژه ای قرار دهید؛ به عنوان مثال می توانید عناوینی مانند بازیگر، ورزشکار، مربی و ... را انتخاب کنید.

یکی دیگر از مزایای این حساب کاربری، امکان مدیریت پیام به شکل ساده است. آنالیز حساب کاربری، امکان تبلیغات، ایجاد محدودیت سنی، گرفتن تأییدیه اینستاگرام نیز از سایر مزیت های این نوع حساب اینستاگرام است.

سخن پایانی

اکنون با انواع اکانت اینستاگرام آشنا هستید و می توانید با توجه به هدف خود، نسبت به ساخت اکانت اینستاگرام اقدام نمایید. اگر می خواهید عضوی از این شبکه اجتماعی شوید، تنها در عرض چند دقیقه می توانید پروفایل خود را بسازید.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.