توسعه دهندگان وب سایت ؛ چرا به توسعه دهندگان برای راه اندازی سایت نیاز داریم؟

  • خانه
  • بلاگ
  • توسعه دهندگان وب سایت ؛ چرا به توسعه دهندگان برای راه اندازی سایت نیاز داریم؟
توسعه دهندگان وب سایت چه کسانی هستند؟

آیا قصد راه اندازی وب سایت دارید؟ آیا می خواهید تغییراتی را در سایت خود به وجود آورید؟ حتما در استخدام فرد مناسب دچار مشکل می شوید. چرا که در حوزه تخصص های وب، باید اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین فرد را انتخاب کنید. در این مطلب با ما همراه باشید چرا که می خواهید شما را با توسعه دهندگان وب سایت آشنا کنیم.

توسعه دهندگان وب سایت چه کسانی هستند؟

توسعه دهندگان وب سایت چه کسانی هستند؟ هنگامی که نوبت به راه اندازی وب سایت جدید و یا به روز رسانی وب سایت های موجود می رسد، اغلب افراد نمی دانند که باید به سراغ کدام متخصص بروند تا بتوانند به هدف خود برسند. نیازی نیست که خود را در خطر استخدام و همکاری با فردی اشتباه قرار دهید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که خدماتی که هر متخصص ارائه می دهد را بشناسید و آن ها را با هم مقایسه کنید.
در حوزه وب، اصولا متخصصان در سه دسته اصلی  توسعه دهندگان back-end ، توسعه دهندگان front-end و طراحان وب قرار می گیرند.

وظیفه توسعه دهندگان وب سایت چیست؟

توسعه دهندگان Back-End چه کاری انجام می دهند؟

یکی از توسعه دهندگان وب سایت، توسعه دهندگان Back-end هستند. Back-end جایی است که ساختار اصلی وب سایت طراحی می شود. توسعه دهندگان Back-End اساسا برنامه نویسان رایانه ای هستند که بر ایجاد برنامه های وب تمرکز دارند. آن ها می توانند سیستم های مدیریت محتوا، ویژگی های امنیتی و ابزارهای مدیریت داده را ایجاد نمایند.

این توسعه دهندگان در برنامه نویسی و استفاده از زبان های نرم افزاری پیچیده مانند جاوا، SQL و C # خبره هستند. کاری که آنها انجام می دهند توسط کاربران دیده نمی شود زیرا شامل کدگذاری بر روی سرورهای وب و پایگاه داده است، نه در مرورگر!

استخدام یک توسعه دهندگان Back-End خوب، به دارندگان وب سایت امنیت و انعطاف پذیری لازم برای ادامه کار، جمع آوری اطلاعات درباره کاربران و دسترسی به کاربران به نمایه های خاص را می دهد.

خلاصه بگوییم! کار یک توسعه دهندگان Back-End ایجاد وب سایت هایی با ساختار منطقی  و کاربردی با استفاده از برنامه های مختلف است. آن ها همچنین زمان زیادی را برای آزمایش و رفع اشکالات یک وب سایت صرف می کنند.

وظیفه توسعه دهندگان Front-end چیست؟

توسعه دهندگان  Front-end معمولا برای بهبود کیفیت تجربه کاربر، باتجربه تر هستند و با ابزارهای مختلفی می توانند این کار را انجام دهند. اگر طراحی مد نظر دارید که می خواهید روی چند مرورگر پیاده سازی کنید، می توانید یک توسعه دهندگان Front-end استخدام نمایید.

سازگاری اینجا حرف اول را می زند. در واقع یک توسعه دهندگان Front-end باید بتواند وب سایت را به  گونه ای طراحی کند که هر کاربر از هر طریقی، چه کامپیوتر، چه لپ تاپ، چه گوشی موبایل و ...، بهترین تجربه کاربری را از سایت داشته باشد.

توسعه دهندگان Front-end بیشتر به طراحی متصل است، زیرا مسئول این بخش با استفاده HTML ، CSS و JavaScript به ساخت مواردی می پردازد که کار می تواند آن ها را ببیند.
به طور خلاصه، توسعه دهندگان Front-end مانند back-end کارها، مهارت زیادی در کدگذاری دارند.

توسعه دهندگان full-stack

توسعه دهندگان full-stack در لایه های مختلف از back-end و front-end کار می کنند. در میان توسعه دهندگان وب، توسعه دهندگان full-stack اغلب در همه زمینه ها متخصص هستند.

طراحان وب سایت چه کسانی هستند

طراحان وب سایت چه کسانی هستند؟

طراحان وب سایت معمولا آنقدر تجربه در زمینه برنامه نویسی رایانه ندارند. آن ها با اصول HTML ، CSS و سایر ابزارهای رایج آشنایی دارند اما آن ها به تنهایی نمی توانند وب سایت مورد نظر شما را راه اندازی کنند.
اما باید بدانید که طراحان وب سایت همان کسانی هستند که شما برای ایجاد گرافیک های حرفه ای به آن ها نیاز دارید. طراحان وب سایت می توانند با گرافیک های خود توجه بازدیدکنندگان را به سایت شما جلب کنند.
آن ها همچنین می توانند یک مفهوم کلی ایجاد کرده که به توسعه دهندگان می گوید کجا ویژگی های ناوبری را ایجاد کنند.

کار تیمی حرف اول را می زند

برای آنکه بتوانید بهترین وب سایت را در اختیار داشته باشید، باید به فکر کار تیمی باشید. یک تیم خوب متشکل از یک طراح و دست کم یک توسعه دهنده است. حضور توسعه دهندگان وب سایت برای انجام هرگونه تغییراتی در وب سایت ضروری است.

تفاوت طراحان سایت با توسعه دهندگان وب سایت چیست؟

توسعه دهندگان وب سایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی ساختار اصلی وب سایت را ایجاد می کنند، در حالی که طراحان از نظر بصری خلاق تر و کاربر متمرکزتر هستند. توسعه دهندگان از دانش برنامه نویسی خود برای پیاده سازی ایده های طراح سایت استفاده می کنند.
توسعه دهندگان وب سایت را به عنوان کارگران ساختمانی و طراحان وب را به عنوان معماران تصور کنید - هر دو مجموعه مهارت لازم، اما متفاوت هستند.

چرا به پشتیبان سایت نیاز داریم؟

همان طور که گفتیم، برای آنکه بتوانید ساختار وب سایت خود را به طور اصولی طراحی کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنید، به پشتیان وب سایتی نیاز دارید که تیمی متشکل از انواع توسعه دهندگان را در اختیار دارد. بدون یک پشتیبان سایت مطمئن، تغییرات در سایت عملا انجام نخواهد شد و به مشکل برخواهید خورد.

چرا دروپال کمک؟

اگر وب سایت شما با سیستم مدیریت محتوای دروپال کار می کند، حتما برای ایجاد تغییرات به پشتیبانی دروپال نیاز دارید. دروپال کمک با تیمی خبره و متخصص و باتجربه چندین ساله، می تواند بهترین خدمات را در خصوص پشتیبانی و توسعه وب سایت را ارائه دهد.
یکبار مشاوره کافی است تا بتوانید تفاوت را احساس کنید.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.