دلایل داشتن سایت ؛ چرا باید سایت داشته باشیم ؟

  • خانه
  • بلاگ
  • دلایل داشتن سایت ؛ چرا باید سایت داشته باشیم ؟
چرا باید سایت داشته باشیم؟

چرا باید سایت داشته باشیم ؟ هنوز هم هستند کسانی که دلایل مختلفی برای نپیوستن به دنیای آنلاین را دارند. بعضی ها می گویند "من خیلی اهل تکنولوزی نیستم"، برخی دیگر می گویند "من وقت زیادی برای رسیدگی به وب سایت و شبکه های آنلاین را ندارم"، برخی دیگر هم می گویند "کسب و کار من به اندازه کافی موفق هست و نیازی به حضور در فضای آنلاین نیست". اما این تمام ماجرا نیست! در ادامه با دلایل داشتن سایت آشنا خواهید شد.

چرا باید سایت داشته باشیم

چرا باید سایت داشته باشیم ؟ این سوال ممکن است برای تمام کسانی که نسبت به راه اندازی وب سایت مقاومت می کنند، یش آید. واقعیت این است که در آینده ای نه چندان دور، عدم حضور در دنیای آنلاین شکست بدون تردید را برای شما به همراه خواهد داشت.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بیش از 81 درصد از افراد پیش از اقدام به خرید، درباره کالا و خدمات مد نظر خود، در اینترنت به جست و جو و کسب اطلاعات می پردازند و از این میان میلیون ها میلیون کسب و کار در دنیای آنلاین وجود دارند که رقبای شما هستند.

آیا هنوز قانع نشدید؟ در ادامه دلایل خوبی را برایتان مطرح خواهیم نمود که چرا باید سایت داشته باشیم!

دلایل داشتن سایت

مشتریان جدیدی به شما جذب می شوند

داشتن یک وب سایت مشتریان جدیدی را به سمت تجارت شما جذب می کند و سود بیشتری به شما می دهد

خالی از لطف نیست که مجدد تاکید کنیم بیش از 81 درصد از خریداران، پیش از تصمیم به خرید، درباره کالا و محصولات در اینترنت جست و جو می کنند. اگر وب سایتی ندارید، فرصتی برای تصاحب سهمی از این بازار را نخواهید داشت.
یک وب سایت یعنی مغازه ای که 24 ساعته شبانه روز، هفت روزه هفته و 365 روزه فعال که همیشه در دسترس است؛ حتی در حالی که شما در استراحت و تعطیلات به سر می برید. چه چیز از این بهتر که همیشه به مشتریان خود دسترسی داشته باشید؟! این یکی از مهم ترین دلایل داشتن سایت است. خوب به آن فکر کنید.

به راحتی اعتبار را به کسب و کار خود می افزایید

کسب اعتبار از دلایل داشتن سایت است. زدن برچسب مصرف کننده روی همه افراد کمی دور از واقعیت است. این که فکر کنید در هر صورت کالا و خدمات شما به فروش می رسد، اشتباهی بس بزرگ است.

طبق تحقیقات صورت گرفته، نشان داده شده است که  56٪ از مردم، به مشاغل و کسب و کارهایی که وب سایت ندارند، اعتماد نمی کنند. به همین دلیل داشتن یک وب سایت خوب بلافاصله اعتبار شما را به عنوان یک تجارت قانونی افزایش می دهد.

اولین برداشت می تواند با وب سایت بسیار موثر باشد.وب سایت ها به شما این امکان را می دهند تا به صورت کاملا حرفه ای، درباره کسب و کار خود با مخاطب سخن بگویید و اعتماد و اعتبار کسب کنید.

یک وب سایت می تواند به نمایش تخصص و موقعیت بهتر کسب و کار شما کمک کند. یک وب سایت می تواند ابزار شماره یک شما برای برجسته شدن در میان رقبا باشد.

سایت داری آنقدر که فکر می کنید سخت و هزینه بر نیست

برای داشتن یک وب سایت، نیازی نیست که خود از فوت و فن این فناوری اطلاعات داشته باشید. این روزها شرکت ها و افراد متخصص بسیاری هستند که می توانند با استفاده از دانش خود، وب سایتی بسیار زیبا و کارآمد را برای شما طراحی کنند.

حتی خوب است بدانید که در قبال سودی که راه اندازی وب سایت به شما می رساند، بسیار مقرون به صرفه است. وب سایت ها بازدهی بهتر از هر نوع تبلیغات دیگر را ارائه می دهند. اگر قصد دارید تجارت خود را به بازاری گسترده عرضه کنید، راه اندازی وب سایت باید گام اول شما باشد.
رفته رفته، شما می تواند مشتریان جدیدی پیدا کنید که با برند تجاری شما آشنا شده اند. این یعنی سود بیشتر و موفقیت در کسب و کار آنلاین‌تان!

داشتن یک وب سایت در نهایت باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد

بیایید باور کنید که شیوه تعامل با مشتریان و ارتباط برقرار کردن با آن ها تغییر کرده است. امروز دیگر زمان تلفن زدن به مشتری نیست و دیگر کسی حاضر نیست تا وقت گرانبهای خود را اینگونه در اختیار شما قرار دهد.
پس چه باید کرد؟ داشتن یک وب سایت و کمک به ارائه پاسخ به سوالات متداول مشتریان، یعنی تعامل با آن ها و صرف وقت کمتر! اینگونه شما می توانید

اطلاعات ارزشمندی را به کاربران خود ارائه دهید، کاربرانی که خود تصمیم می گیرند چه وقت با آن ها در تعامل باشید. آیا این را نمی توانیم از مهم ترین دلایل داشتن سایت بنامیم؟

به کمک سایت می توانید وضعیت خود را بسنجید


 

وضعیت خود را می سنجید و بر برند خود کنترل دارید

شما با راه اندازی وب سایت خواهید توانست به راحتی وضعیت خود را رصد کنید. این یک بستر مناسب برای گرفتن بازخورد است. شما می توانید نظرات کاربران را درباره برند، کالا و یا خدماتی که ارائه می دهید به راحتی بخوانید، روی آن ها تمرکز کرده و نقاط قوت و ضعف خود را بیابید.
به این صورت مسیر پیشرفت برای شما روشن می شود؛ آنچه که کاربران به آن نیاز دارند را می شناسید و روی آن ها تمرکز می کنید.

راه اندازی سایت را فراموش کنید، فراموش خواهید شد

برای ماندن در عرصه رقابت، باید حداقل های لازم را داشته باشید. نگاهی به رقبای خود بیندازید. اصلا نگاهی به وضعیت کسب و کارهای این روزها کنید! خواهید دید که بسیاری از فروشگاه های اطراف شما در دنیای آنلاین فعال هستند. پس اگر شما راه اندازی وب سایت را فراموش کنید، به زودی از میدان رقابت به دور خواهید رفت و به دست فراموشی سپرده می شوید.

سخن پایانی

اکنون شما با مهم ترین دلایل داشتن سایت آشنا شده اید و می دانید که بدون داشتن یک وب سایت خوب، نمی توانید در میدان رقابت باقی بمانید. مشاوره می خواهید؟ دروپال کمک آماده خدمت رسانی به شما است.

 

مقالات مرتبط

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.